Шевчук втратив посаду голови Конституційного суду: рішення підтримали 12 суддів


Судді Конституційного суду України проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади судді КС, який до сьогодні був головою Конституційного суду.

Про це пише УНІАН з посиланням на джерело в КС.

«За звільнення проголосували 12 суддів. Зараз постанова про звільнення готується до підпису головуючим на цьому пленарному засіданні Тупицьким», — сказав співрозмовник УНІАН.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд ухвалив рішення, у якому визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

15 березня судді Конституційного суду Микола Мельник, Сергій Сас та Ігор Сліденко заявили, що подальше перебування Шевчука на посаді голови КС призведе до повного розвалу суду та руйнації конституційного правосуддя. Судді також зазначили, що Шевчук «зосередив зусилля на використанні можливостей високої державної посади для досягнення особистих цілей та задоволення власних амбіцій».

За даними Центру протидії корупції, через ухвалення Конституційним судом рішення про скасування статті ККУ щодо незаконного збагачення Шевчуку анулювали візу до США.

17 квітня Постійна комісія з питань регламенту та етики Конституційного суду дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді КС у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та систематичним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду, та виявила його невідповідність займаній посаді.

Відповідно до п. 3 параграфу 13 та параграфу 27 Регламенту КС, голова суду, а в разі його відсутності заступник, не пізніше сьомого робочого дня з дня отримання висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики скликає спеціальне пленарне засідання суду для розгляду питання про звільнення судді.

Шевчука було обрано головою КС 21 лютого 2018 року.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/shevchuk-vtratyv-posadu-holovy-konstytutsiynoho-sudu-rishennia-pidtrymaly/” Об этом сообщает НЕВС ТАЙМ со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя